OĞLUNUN TUTUKLANMASINI İSTEYEN BABA İÇİN VALİLİKTEN AÇIKLAMA

0

Denizli’de salı günü düzenlenen Halk Buluşmasında Vali Hasan Karahan’a oğlunun uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle tutuklanmasını isteyen baba ile ilgili Valilikten resmi açıklama geldi.

Denizli Valiliği 19 yaşındaki M.G.’nin bir dönem AMATEM’de yattığını ve şuanda AMATEM Denetimli Serbestlik Polikliniği tarafından kontrollü bir şekilde takip ediliğini açıkladı. Valilik ayrıca hastanın 10 Ekim’de kliniğe gelerek reçetesinin verildiğini açıkladı. Denizli Valiliğinden Bugün ve dün bazı basın-yayın organlarında çıkan ‘Baba Oğlunun Tutuklanmasını İstediği’ yönündeki haberlerle ilgili açıklamasını şu şekilde dile getirdi;

Yapılan açıklama şöyle: “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürülüğü görevlilerimizce uyuşturucu madde paketlendiği ve satışının yapıldığı yönünde bilgiler alınan ilimiz Zeytinköy mahallesi 5114 Sk. No:2 Denizli sayılı ikametin civarında tertibat olan görevlilerimizce 22.02.2015 günü saat 20:40 sıralarında ikametten çıkan yaşları küçük F.B. ve M.G. isimli şahıslardan M.G.’in üzerinden 41 şek halince toplam daralı 7,5 gram Eroin Maddesi ele geçirilmiş, şahısların yanına gelen ve bahse konu ikamette oturan R.Ç. isimli şahıs yakalanmış, alınan arama kararına istinaden yapılan aramada ikamette bulunan M.Ç.’in üzerinden 1 şek halince 2 gram esrar maddesi, yaşı küçük Muhammed Göksu’nun üzerinden 4 şek halinde 0,62 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.

Yaşları küçük M.G. ve Muhammed Göksu, Çocuk Şube Müdürlüğünce Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan 23.02.2017 günü sevk edildikleri Cumhuriyet Başsavcılığınca serberst kalmışlardır. F.B. bilgisi alındıktan sonra salıverilmiş, şüpheliler M.Ç. ve R.Ç. haklarında hazırlanan Uyuşturucu Madde sTicareti Yapmak suçundan 23.02.2015 günü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır. Daha önceden Denizli Devlet Hastanesi Denetimli Serbestlik Polikiliniği tarafından takip edilen Muhammed Göksu 19 yaşında olup, 06.04.2017-12.04.2017 tarihleri arasında Opioide bağlı bağımlılık sendromu tanısı ile Denizli Devlet Hastanesi AMATEM’e yatışı yapılmıştır. Tedavisi sonrası taburcu olan hasta AMATEM Polikiliniği tarafından takiplidir ve tedavisi sürdürülmektedir. En son 10.10.2017 tarihinde AMATEM Polikliniğine başvuran hastanın gerekli tetkikleri yapıldığı ve reçetesinin düzenlendiği bildirilmiştir.”