O HEM ANNE HEMDE BİR AVUKAT

0

Denizli’de 4 aylık çocuğunu bakıcıya bırakmak istemeyen avukat Emine İlkay Varol, bebeği ile birlikte duruşmalara giriyor. Varol, “Bebeğimin şimdilik sadece anneye ihtiyacı var. Onu yanımda gezdiriyorum. Mahkeme salonunda çok sessiz. Hakimleri dinliyor.

Avukat Emine İlkay Varol, 2,5 yıl önce evlendi. 4 yıllık avukat alan Varol’un 4 ay önce Alp Varol adında bir bebeği doğdu. Uzun süre doğum izni kullanan genç avukat, izninin bitmesinin ardından yeniden mesleğine başladı. Bebeğini bakıcıya bırakmak istemeyen Varol, duruşması olduğu zaman bebeğini de arabasına bindirip, adliyeye geliyor. Burada bebeğini de kucağına alı savunmasını yapacağı duruşmalara hazırlanan Varol, bebeğinin duruşmalarda oldukça sessiz durduğunu, hakimleri dikkatlice dinlediğini söyledi.

Oğlunu bir bakıcıya bırakmak istemediğini aktaran Varol, “Oğlumun şuan sadece anneye ihtiyacı var. Bu yüzden onu yanımdan ayırmak istemiyorum. Bir aydır benimle duruşmalara geliyor. Mahkeme salonundaki hakimler, avukatlarda beni anlayışla karşılayıp, olumlu bakıyorlar. Duruşmalarda sessiz duruyor. Sadece karnı acıktığı zaman ağlıyor” dedi.