LEMAN DERGİSİ BAKAN ZEYBEKCİ’Yİ KAPAK YAPTI

0

Denizli’de hizmete açılan İncilipınar Yüzme Havuzu’nun açılışına katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci son KHK ile 15 Temmuz gecesi darbecilere müdahale eden sivil halk ile ilgili alınan karar sonrası yapılan eleştirilere verdiği cevapla Türkiye gündemine oturdu. 

Bakan Zeybekci’nin açıklamasının Türkiye gündemine düşme nedeni ile yaptığı açıklama ile 2017 yılında Anadolu Ajansı’nın yayınladığı görüntüler arasında farklılık olmasıydı. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Meclis’e o bombalar yağarken oradaydık. Yanımda bir bakan kardeşimiz vardı ona ve arkadaşlarıma dedim ki ‘canlı teslim olmayacağım.

Bu hainler buraya girerse, meclis salonuna girerlerse beni canlı almayacaklar’ dedim. Ve o gün hazırlıklı da gitmiştik.

Yanımızda ruhsatlı silahımız da vardı üç tane de şarjör ile beraber. Bunları konuşmayacaktım ama ilk defa konuşuyorum, bilmesi lazım bu milletin” dedi.

Anadolu Ajansı tarafından servis edilen görüntülerde ise Bakan Zeybekci’nin korumaları eşliğinde otoparka gittiği görülüyor.

Bu konuyu ele alan ve çıkardıkları yeni sayıda Bakan Zeybekci’yi konu yapan Leman Dergisi ise bu kapak ile çok konuşulacağa benziyor.