KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

0

Kış aylarının gelmesiyle birlikte soğuk havanın etkilerini çevremizde olduğu kadar cildimiz üzerinde de görmeye başlarız. Soğuk hava, düşük nem oranı ve rüzgar bir araya geldiğinde, cildi kurutup zarar verebilirler.

gazetemanset

Kan dolaşımından damarların büzülmesine dek vücudumuzda çeşitli değişikliklere neden olan soğukla birliktecildimiz de savunmasız kalır ve sanki cildimiz hızla yaşlanmışçasına belirtiler ortaya çıkar. Evlerde kullanılan merkezi ısıtma sistemleri de cilt kuruluğuna tuz biber olur. Kuru havalarda cilt kendi nemini salarak bu açığı kapatmaya çalışır. Soğuk havalarda cilt bakımı, cildin ekstra kuruluğu göz önüne alınarak yapılırsa, kış aylarını nemli ve daha sağlıklı bir cilt ile geçirmek mümkün olabilir.

gazetemanset

Bizlerde sizler için araştırıp işin uzmanlarına sorduk. Özellikle bayanların cilt problemleriyle sık sık boğuştuğu bu aylarda Epider Estetik Cilt Bakım Uz. Fadime İğdeli sorularımızı yanıtladı. İşte bayanlara önemli tiyoların verildiği o röportaj;

gazetemanset

-Havaların soğuduğu kışın en etkili zamanlarındayız.Cilt bakımı önerileriniz nelerdir?

Kış aylarında cilde özel bir bakım gerekiyor. Bu bakım sadece güzellik için değil bazı cilt rahatsızlıklarından korunmak için de çok gerekli.

Cildinizi Mutlaka Nemli Tutun Eliniz, yüzünüz veya vücudunuzun herhangi bir kısmı soğuğa doğrudan maruz kaldığında çok hızlı bir şekilde nem kaybeder. Nem kaybı yanında bir çok sorun getirmektedir. Dudaklarda kavlama ve çatlamalar, ciltte soyulmalar ve döküntüler. Hatta bu problem cildinizi egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarına bile daha müsait duruma getirebilir!

Cildinizle ilgili cok fazla sorun yaşıyorsanız bi uzman yardımı ile bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

profesyonel cilt bakım önerimiz olacaktır bu sayede kış için cildinize iyi gelecek vitaminleri koktly olarak cilt altına nüfus ettirip nem dengesini sağlamak olacaktır,aylık yapılan bakımlar cildimiz için gercekten cok faydalıdır bir uzman ve profesyonel ekipmanla çalışmak çok doğru olacaktır.

gazetemanset

-Cilde yararlı olduğunu bildigimiz güneş ışınları etkisini kaybetti bulutlu ve yağışlı havalar güneşi güneşi görmemizi tamamen engelliyor bayanlar bu eksikliği nasıl giderebilir?

-Bu eksikliği söyle giderebiliriz;yüzümüze C vitamini D vitamini ve E vitamini içeren cilt bakım kremleri kullanmak gerekmektedir.Yaz aylarında kullanıldıgı düşünülen güneş kremlerini kış aylarında da mutlaka kullanmalıyız özellikle bu mevsimde kuru ayaz cildimizi catlatıp leke yapmaktadır bunların önüne geçmek için mutlaka güneş kremleri kullanmalıyız.

gazetemanset

-Kış mevsiminde siz ne tarz yöntemler uyguluyorsunuz?

-Biz cilt bakım uygulaması yaparken önce cildi aneliz ediyoruz cildin neye ihtiyacı var,kış aylarında oldugumuz için genel problem ciltlerde aşırı kuruluk asırı hassayet,nem kaybı ve soluk görüntü.biz bu müşterilerimizin ciltlerini koktly vitaminlerle ürünleri cilt altına indirerek canlandırmaya calısıyoruz cilt deri altında onarıma başlar,özellikle elmaz dermabrazyon ile cilt üzerindeki kuru tabakayı kaldırarak kolejen senteji sağlıyoruz cildinin ihtiyacı olan nem verici ürünlerle cildin nemlenmesini saglıyoruz.

gazetemanset

-Evde uygulanacak yöntemler nelerdir?

-Evde yapabilecegimiz korumalar söyle söyleyebiliriz; su bazlı nemlendiriciler yerine yağ bazlı nemlendirici kullanmalıyız buda cilt e göre değişir çünkü yağ tabakası cildi daha iyi koruyacaktır.Avakado ve badem yağı da kullanabiliriz.Badem yağını çok abartmamalıyız ciltte tüylenme yapabilir aşırı sıcak su ile duş almamalıyız.evde rahat yapabilecegiz peeling ve make uygun olacaktır,basit bir peeling verelim yeşil elme rendesi biraz zeytin yagı esmer seker karıstırıp hafif hafit cildimizi tahriş etmeden uygulayalım.En basit yogun nem verici maske olarak evinizde uygulayabileceginiz cok basitte maske yapabilirsiniz bunuda yatmadan uygulayabilirsiniz 1 yumurta zeytin yağı ve aloe vera yagı karıstırıp 15 dk bekletelim.

Bilgiler umarım faydalı olur…

Cevap yaz