KİM DOĞRU SÖYLÜYOR KİM YALAN SÖYLÜYOR

0

İlk haberini 21 Temmuz tarihinde yaptığımız üst yapı çalışmaları esnasında yol üzerinde bulunan ağaçların da sökülmesi bugün Denizli gündeminin de konusu oldu. Ulus Caddesi üzerinde oturan mahalle sakinleri son kalan 10 ağacın kepçelerle kamyonlara dolduruluşunu gördüklerinde artık kendilerini tutamadılar. Mahalle sakinleri ağaçların sökülmesini engelleyerek yetkililerle görüşülmediği sürece işlemlerin devam etmesine engel olacaklarını kaydetti.

Mahalle halkının tepkilerinin büyümesi ve yaptığımız haberlerin ardından harekete geçen CHP Denizli İl Teşkilatı bugün Ulus Caddesinde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını yapan CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar; ‘Başlangıcında “Daha Yeşil Bir Denizli” için geliyoruz diyen AKP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı maalesef Yeşil Katliamının her geçen gün artırmaya başlamıştır. Bir milyon nüfusun yaşadığı Denizli’de doğru yapabildiğiniz ve sonuna erdiğiniz ne Alt Yapınızı gördük ne Üst Yapınızı. Hadi onu geçtik bu yıllanmış ağaçlarımızdan ne istiyorsunuz da gaddarca, hunharca yerinden köklüyorsunuz’ dedi.

Teoman Sancar’ın ve CHP Denizli İl Örgütünün yaptığı eylemin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden de yanıt gecikmedi. ‘Denizli Büyükşehir Belediyesinin üst yapı çalışmalarına başladığı Ulus Caddesi’nde refüj ile kaldırımlarda trafik akışını engelleyen, çalışmalar esnasında kuruyan, yaya ve sürücülerin can güvenliğini tehdit eden ağaçlar, sökme ve dikme makinesi kullanılarak zarar verilmeden yeni yerlerine taşındı’ açıklamasında bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi bu haber ile birlikte gönderdikleri görsellerle akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

Hem daha önce yaptığımız haberlerde hemde sosyal medya üzerinden canlı yayınlarla ağaç söküm işlemlerini gösteren vatandaşlar ile Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin göndermiş olduğu görseller arasında ki farklılık yeni tartışmalara gebe gözüküyor.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABER GÖRSELİ

ULUS CADDESİ ÜZERİNDE OTURAN MAHALLELİLERİN ÇEKTİĞİ GÖRSEL VE VİDEO

Cevap yaz