KADIN SÜRÜCÜ HEM DARP EDİLDİ HEM TACİZ

0

Denizli’de trafikte akıl almaz görüntüler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu sefer Denizli’nin en merkezi noktalarının birinde yaşanan bu talihsiz olay çevrede ki vatandaşların tepkileri ve araya girmeleri sayesinde çok büyümeden atlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı 15 Mayıs Mahallesi, 559. Sokak üzerinde saat 13.30 sularında arabasını park etmeye çalışan Reyhan Yenidede arkasında bulunan 20 AE 431 plakalı araç tarafından sıkıştırılınca tepki gösterdi. Yenidede aracından indikten sonra ‘Üstüme çıksaydınız’ diye tepki gösterince olanlar oldu. Aracın arkasında bulunan 25 yaşlarında ki bir bayan tarafından sözlü hakarete uğrayan ve küfür yiyen kadın edilen hakaretin ardından üzerine kapıyı açarak çarpmaya çalışan kadının kapısını vurarak durdurdu. Bu esnada ise ön tarafta oturan daha 15 yaşlarında olduğu görülen bir genç arabadan inerek Reyhan Yenidede’ye yumruk ve tekme atarak karşılık verdi.

O esnada çevrede bulunan vatandaşlar ve esnaf araya girerek durumu yatıştırmaya çalıştı. Sözlü tacize uğrayan, küfür edildiğini iddia eden ve darp edilen Yenidede durumu hemen emniyet güçlerine bildirdi. Olay yerine gelen asayiş ekipleri tarafından şikayet üzerine karakola giden taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

Reyhan Yenidede; “Trafikte kadın hala 2. planda. Kadına şiddetin bu sefer bir kadından gelmesi büyük bir ayıp. Bu işin takipçisi olacağım. Haklarımın sonuna kadar peşindeyim” diyerek tepkisini ortaya koydu.

O anlar ise çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına bu şekilde yansıdı.

Cevap yaz