İYİ PARTİ İLE DENİZLİ’DE SİYASETE KADIN ELİ DEĞECEK

0

Denizli İYİ Parti İL Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Teşkilatı Disiplin Kurulu Üyeleri ve 15 ilçe teşkilatında göreve gelen başkanları Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen basın toplantısı kamuoyuna duyurdu. 15 ilçede göreve gelen ilçe başkanlarından ise en çok dikkat çeken 4 ilçe başkanının kadın olması oldu.

İYİ Parti Denizli’de teşkilatlanmasını neredeyse tamamlayarak vitrine çıktı. Kamuoyuna bugün Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenledikleri basın toplantısı ile ilçe başkanlarını tanıtan İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk’ün 4 ilçeye başkan olarak kadın atamalar yapması dikkatlerden kaçmadı. Uzun zamandır Türkiye’nin hasret çektiği siyasette kadın yoğunluğuna el atan İYİ Parti, hem il yönetiminde hemde ilçe teşkilatlandırmalarında bunu gün yüzüne çıkardı. Babadağ’da ev hanımı Ayşen Yümsek, Bozkurt’ta esnaflık yapan Meral Kocaman, Sarayköy’de ise ev hanımı Pervin Pamukçu, Merkezefendi’de Doktor Şule Türkaslan ilçe başkanı olarak görevlendirildi.

İl teşkilatlanmasında ise yönetim kurulunda bulunan kadın ağırlıklı siyasetçilerden en çok dikkat çeken Ak Parti’den İYİ Parti’ye geçen Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı Gülümser Gökçe Acar ile MHP eski Kadın Kolları Başkanı İç Mimar Nihan Cihan Özden oldu.