• basvur
  • BAŞVUR 2
  • başvur 3
  • başvur 4

logo

reklam

GÜRLESİN’İN MESAJI OLAY OLDU

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in cep telefonlarına gönderdiği Cuma Tebriği mesajı olay oldu. Mesajında ‘Ya Rabbi! Mekke’nin Fethi’ni nasip ettiğin gibi, ümmeti Muhammed’e(S.A.V.) ve vatanımıza fetihler eyle’ söylemlerini kullanan Başkan Gürlesin’e CHP’li Tabu’dan cevap gecikmedi. CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu; “Yaklaşık üç yıldır görev yaptığı belediyede meclis salonunu bile yapamayan Belediye Başkanı, Pamukkale’deki otopark, hava kirliliği, imar, alt yapı, üst yapı gibi pek çok sorunla uğraşmak yerine, kendisini Padişah/sadrazam olmasa bile en azından akıncı beyi zannederek fütuhat duaları ediyor” diyerek sert bir dille eleştirdi.


ori_manset-61-23-53

CHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Osman Tabu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından SMS ile gönderilen Cuma mesajı ile ilgili açıklama yaptı.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından Cuma günleri bir çok vatandaşın cep telefonuna gönderilen Cuma mesajı içerikli SMS ile ilgili açıklama yapan CHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Osman Tabu, “Topluma şirin gözükmek için kamunun gücü ve imkânlarıyla içi külliyen boş bir dindarlık kisvesi altında cumadan cumaya ham sofuluk yapıyorlar” dedi.

Av. Tabu açıklamasında şu sözlere yer verdi;

Osman Tabu / CHP Pamukkale İlçe Başkanı

Osman Tabu / CHP Pamukkale İlçe Başkanı

“Belediye başkanı olarak görev ve yetkisinin ne olduğunu unutan Hüseyin Gürlesin; 6 Ocak 2017 günü gönderdiği “Cuma” mesajıyla Allah’tan  ümmeti Muhammede ve vatanımıza fetihler ihsan etmesi duasında bulunmuş. Yaklaşık üç yıldır görev yaptığı belediyede meclis salonunu bile yapamayan Belediye Başkanı, Pamukkale’deki otopark, hava kirliliği, imar, alt yapı, üst yapı gibi pek çok sorunla uğraşmak yerine, kendisini Padişah/sadrazam olmasa bile en azından akıncı beyi zannederek fütuhat duaları ediyor.

Fetih kavramı, güçlü devletlerin savaş kazanarak toprak ve ganimetler elde etmesini meşru sayan eski bir anlayıştır.  Bu emperyalist anlayış, 20. yüzyılda saldırı savaşını uluslararası hukuka aykırı gören ilkelerin yerleşmesiyle ortadan kalkmıştır. Günümüzde emperyalizmin bu kadar açık olmasa da çeşitli şekillerde benzer işgalleri ve sömürüsü elbette devam etmektedir.

21. yüzyılda demokratik temsil ve yönetim makamındaki bir belediye başkanına fetih duası yaptıran zihinsel muhakeme süreci nasıl işlemektedir diye sormak hakkımız vardır.

Mesela Sayın Başkanın özellikle fethedilmesini istediği bir yer var mıdır acaba? Örneğin Şam’a girip Emevi Camiinde namaz kılmak istemekte midir? Veyahut NATO eşliğinde Libya mı fethedilmelidir? Veya Halep’e gidip Süleyman Şah Türbesinin eski yerini tekrar fethedelim mi demektedir? Halbuki tüm bunlar ülke gündeminde tartışılırken Gürlesin, elle tutulur tek kelime etmemişti.

Sayın Gürlesin’in dış politikada bir karar veya danışma merci olmadığı sabit olduğuna göre; bu duasının, AKP kadrolarının her daim yaptığı gibi kutsal değerler üzerinden toplumu oyalamaktan ve gaz almaktan öte anlamı olmadığı ortadadır. Mavi Marmara için 20 milyon dolar karşılığı İsrail’le anlaşma yaparak açılan kamu davalarını, kanun gücüyle düşüren AKP yöneticilerini, Allah da bilmektedir kul da.

Topluma şirin gözükmek için kamunun gücü ve imkânlarıyla içi külliyen boş bir dindarlık kisvesi altında cumadan cumaya ham sofuluk yapmaya devam eden “Bakara-Makaracı” idarecilerimiz için bir dua da biz edelim.

“Allah, size akıl fikir ve sorumluluk bilinci versin”

gurlesin-mesaj

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ