GÜRLESİN MÜJDEYİ VERDİ

0

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, uzun yıllardır başka bir şirket tarafından işletilen Kocaçukur’un artık Pamukkale Belediyesi tarafından işletileceğini söyledi. Gürlesin, kiralama bedelini ise kışın 35 bin yazın ise 70 bin lira olacağını söyledi.

Denizli’nin UNESCO’dan tescilli turizm merkezi Pamukkale’de uzun yıllardır Naturel Park olarak işletilen Kocaçukur olarak bilinen ve içinde doğal kaynak suyunun bulunduğu alan için yeni ihale yapıldı. İhaleyi Pamukkale Belediyesi kazandı. İhaleye göre belediye Kocaçukur için yazın 70 bin lira kışın ise 35 bin lira kiralama bedeli ödeyecek. Belediye 6 yıl boyunca bölgenin işletmecisi olacak.

İhalenin kazanılmasının ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, basın mensuplarının karşısına geçti. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde konuşan Gürlesin, “Görüşmeler neticesinde protokol imzalandı. Kocaçukur artık Denizli’nin Buranın güvenlikten tutun peyzaja kadar mükemmel alan olması için çalışacağız. Farklı etkinlikte buraları kullanmak istiyoruz. Toplumu orada kucaklayacağız. Pamukkale Belediyesi ve vatandaşa yakışan, kar aracı gütmeyen hizmet vereceğiz.

Nezih ortamda insanlar kahvaltı, yeme içme, düğün salonu kullanacağı, Pamukkale traverten önünde foto çektireceği ortam oluşacak. Pamukkale dünyanın değeri. Kurullardan izin alarak işler yapılacak. Bayanlar için özel çalışmalar yapılacak. Yeni sezona tadilat bitmiş şekilde halk ile buluşturacağız. Burası bizim yüz akımız olacak. Toplumun her kesimimi burada kucaklayacağız. Turist olacak gelenleri günü birlikten kurtarmak için böyle yerler olması lazım. Ilık veya su gösterileri değerlendirilebilir ” dedi.