GÜNDÜZ MÜHENDİS GECE TORBACI

0

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin uzun süren çalışmalar ve istihbarat toplamaları sonucunda uyuşturucu operasyonu için düğmeye bastı. Çalışmalar neticesinde Pamukkale Üniversitesi çevresinde ikamet eden bir şahsın ikameti içerisinde uyuşturucu madde yetiştirdiği ve bu çevrede bulunan üniversite öğrencilerine uyuşturucu madde satışı yaptığı bilgisi alındı.

Yapılan operasyon ve çalışmalar neticesinde bir ikamet belirlendi. İkamete yönelik operasyon hazırlığı yapan görevliler şüpheli şahsı yakalamak için hiçbir detayı gözden kaçırmadı. Hazırlıklarını tamamlayan ekiplerin operasyon yaptıkları ikametteki şüpheli şahıs etkisiz hale getirdi. İkamet içerisinde yakalanan şüpheli şahsın mühendis olduğu ve halen özel bir şirkette mühendislik yaptığı tespit edildi.

İkamet içerisinde uyuşturucu madde arama köpeğini de katıldığı aramalarda, dolap içerisinde uyuşturucu madde yetiştirmek için kurulu özel düzenek ele geçirildi.

Ele geçirilen düzeneği inceleyen görevliler , uyuşturucu maddeleri daha iyi yetiştirmek için mor ışık ve ortamı aydınlatmak için sarı ışık kullandığını , ayrıca düzeneğin gizlendiği dolap içerisindeki nemi dengelemek için 1 adet buhar makinası , ortam sıcaklığını ayarlamak için 2 adet derece  ve ortamdaki havayı dengelemek için 2 adet pervane kullanıldığını tespit etti.

Arama sırasında yine ikamet içerisinde yaklaşık 525 gram esrar maddesi, 3 kök kenevir bitkisi ve 2 adet ecstasy hap ele geçirildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan ve özel düzenek kullanarak uyuşturucu madde imal eden 1 şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı.

Cevap yaz