• basvur
  • BAŞVUR 2
  • başvur 3
  • başvur 4

logo

reklam
11 Ocak 2017

GÖZALTI SEBEBİ ÜNLÜ ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ ÇIKTI

Geçtiğimiz hafta FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Denizli’de gözaltına alınan fakat daha sonra serbest bırakıldığı belirtilen Denizli’nin ünlü işadamlarından Zafer Katrancı Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Katrancı gözaltına alınma sebebinin çizgi film karakteri ‘kayu’nun telif hakkıyla ilgili olduğunu ifade etti. 


ori_manset-61-23-53

FETÖ/PDY kapsamında Denizli’de gözaltına alınıp uçakla İstanbul’a götürülen iş adamı Zafer Katrancı kısa sürede serbest bırakıldı. Katrancı yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Türkiye genelinde kapsamlı olarak FETÖ/PDY soruşturmaları devam ediyor. Bu kapsamda ev tekstili ürünlerinde geçmişte kullandığımız bir desen için telif hakkini satın aldığımız ticari bir işlemden dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadem alınmak üzere İstanbul’a hareket ettim. İstanbul’da söz konusu işlemle ilgili olarak polise gerekli ifadeyi verdim. 44 yıllık geçmişe sahip olan şirketimizin her türlü ticari işlemlerini yasalara uygun bir şekilde gerçekleştirdiğini ve telif hakkı ödemesini de bu çerçevede yaptığını anlattım.” dedi.

Çizgi film karakteri ‘kayu’nun telif hakkını elinde bulunduran firma 15 Temmüz Darbe Girişimi sonrası FETÖ/PDY kapsamında soruşturulan bir şirket olduğunu ben de sonradan öğrendim. Kaldı ki bizim telif hakkını aldığımız 2010 yılında böyle bir durum söz konusu değildi dedi.

Haber: Mutlu Kelişti

Denizli son dakika haberleri. Habercikus.com, Denizli haberleri.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ