GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİ İÇİN ZAMANLA YARIŞILDI

0

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde boru döşeyen bir işçi, toprak kayması sonucunda göçük altında kaldı. Mahsur kalan Benhur Elmas isimli işçi, itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir buçuk saatlik çalışmasının ardından kurtarıldı. O anlar kameraya bu şekilde yansıdı.

Olay, Denizli’nin Sarayköy ilçesine bağlı Kabaağaç mevkisinde bir enerji firmasına ait kazı çalışmasında gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre, bir enerji firmasında ait sıcak boruları yerleştirmeye çalışan Benhur Elmas’ın üzerine bir anda toprak çöktü. Yaklaşık 5 metre derinliğindeki kanala kepçe yardımıyla boru yerleştiren Elmas, yaklaşık 3 metrelik göçüğün altında kaldı.

Durumu gören iş arkadaşları kurtarmak istese de başarılı olamadı ve durumu Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kurtarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yaklaşık bir buçuk saatlik titiz çalışmanın ardından işçiyi yaralı olarak kurtararak, sağlık ekiplerine teslim etti.  Yaralı işçiye ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı. Yarılının sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, meydana gelen iş kazası ile ilgili tahkikat başlatıldı.

Cevap yaz