ESKİ HASTANE UYUŞTURUCU YUVASINA DÖNDÜ

0

Denizli’nin Tavas ilçesi’nde geçtiğimiz sene yapılan yeni devlet hastanesinin ardından kapatılan ve kullanılmayan Yaka Mahallesi, Bağlar yolu üzerinde bulunan eski devlet hastanesi binası uyuşturucu yuvasına döndü. Durumdan rahatsız olan Tavaslı vatandaşlar yetkililere seslenerek önlem alınması konusunda uyarılarda bulundu.

Denizli’de 2015 yılında yapımı başlayan ve geçtiğimiz sene inşaatı sona eren Samanlık Mahallesi’nde bulunan yeni devlet hastanesi faaliyete geçti. Yaka Mahallesi’nde bulunan eski devlet hastanesi ise uyuşturucu kullananların yuvası haline geldi. Tavasta uyuşturucu madde bağımlısı gençler tarafından kapıları ve pencereleri kırılarak talan edilen eski hastanenin her yerinde uyuşturucu izine rastlamak mümkün. Çakmak gazı, Tiner, Bali, Esrar gibi bir çok uyuşturucu maddenin bulunduğu eski devlet hastanesi ise adeta harabeye döndü.

YÜKSEKOKUL GELECEK

Eski devlet hastanesinin yerine yüksekokul yapılacağını söyleyen yetkililere kızan mahalleliler, güvenlik önlemlerinin alınmamasından şikayetçi. Çamları ve kapıları kırılan binanın bir çok yerinin tahrip olduğunu, can ve mal güvenliklerinin olmadığını dile getiren Yaka Mahallesi’nde ki vatandaşlar yetkililerin en kısa zamanda önlem alması gerektiğini ve güvenlik güçlerinin sıklıkla kontrolde bulunması gerektiğini dile getirdi.