DENİZLİ’NİN BAYRAM BİLANÇOSU

0

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 28 Ağustos-03 Eylül  2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri neticesinde, 13 bin 797 araç kontrol edildiği öğrenildi.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;

Denizli’de, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 28 Ağustos- 03 Eylül 2017 tarihleri arasında toplam 52 adet suç tespit tutanağı tanzim edilirken, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrildi.

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları; 30 Yaralamalı kaza ve 41 Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: 71 kaza meydana geldi.

KAZALAR SIKLIKLA BURALARDA YAŞANIYOR

Denizli’de  meydana gelen kazalar genellikle, Ankara Yolu, İzmir Yolu ve İstiklal caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği tespit edildi.

Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

1 Ölümlü kaza  17 Yaralamalı kaza ve 9 Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: 27 kaza meydana geldi.  Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verileceği belirtildi.