DENİZLİ’DE ÖZEL OKULLARDAN 15 TEMMUZ SINAVI

0

Haber sitemize ulaşan bazı kaynakların iddialarına göre yeni açılan temel liselerin bazılarının 15 Temmuz sınavı yaptığı söylenildi. Kaynakların verdiği bilgiler doğrultusunda notlara yansıtılmayacak olan bu sınavlara bazı öğrenciler ve velilerden sert tepkiler geldi.

manset

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Anısına’ isimli kitapçıklar siyasi partilerin bazıları tarafından sert tepkiler görmüş ve üst üste gelen açıklamalar ile bu yapılanların yanlışlığı dile getirilmişti. En son Denizli’de yapılan açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, dağıtılan kitapların çocukların ruh sağlığı için sakıncalı olduğunu söyleyerek sert bir tepki ortaya koymuştu.

Tam olarak bu tartışmalar bitmemişken elimize ulaşan bilgiler neticesinde Denizli’de bazı özel okullarda notlara yansıtılmayacak şekilde 15 Temmuz Sınavı yapıldığını öğrendik. Sınavlarda sorulan sorular ise FETÖ/PDY ve Haşaşiler hakkında bilgi veriniz, Genel Kurmay 1. Ordu Komutanı kimdir? tarzında sorular bulunduğu iddia edildi. Yakın zamanda yeni bir tartışmaya yol açacağı görülen bu uygulamanın devam ettiği özel liselerin ise bu uygulamayı neden yaptıkları bilinmemekte.

Cevap yaz