DENİZLİ’DE AĞUSTOS AYINDA SOBA YAKTIRAN İLÇE

0

Denizli Çameli İlçesi’nde hava sıcaklığının 5 derecelere kadar düşmesi nedeniyle Ağustos ayında vatandaşlar soğuk nedeniyle soba yakmak zorunda kaldı.

Denizli iki mevsimi bir arada yaşıyor. Denizli’nin bir çok ilçesinde vatandaşlar sıcak havadan bunalırken Denizli’nin Çameli İlçesi’nde vatandaşlar soğuk hava nedeniyle soba yakmak zorunda kalabiliyor.

Bir kaç gündür meteoroloji verilerinde yağış beklenen Denizli’de, kent merkezinde yağmur görülmezken bazı ilçelerinde yağmur ve dolu yağışı meydana geldi. Denizli’de hava sıcaklığı bugün 19 ile 32 derece arası değişirken, Çameli’de hava sıcaklığı 5 derecelere kadar düştüğü belirtildi.

Çameli’nin Arıkaya, Gürsu, Kargın Yaylası ve yüksek kesimlerinde hava sıcaklığının daha düşük seyrettiği belirtildi. Bu nedenden dolayı bugün bazı vatandaşlar,ısınmak için soba yaktığı görüldü.

İlçede yaşayan yaşlıların, Ağustos ayında ilçemize yağmurun yağması demek, Çameli’ye kışın geldiği demektir dediği aktarıldı. Geçmişte de bu şekilde olayın çok kez yaşandığı ve kışın Çameli’ye erken geldiği belirtildi. Sıcaktan bunalan Denizlilerin serinlemek için en verimli yerin Çameli olduğunu dile getirdiler.

Cevap yaz