CUMA NAMAZINDA SECDEDEN KALKAMADI

0

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi, Altıntop Mahallesi’nde Cuma Namazı için Çaybaşı Camisi’ne gidenler kısa süreli korkulu anlar yaşadılar. Mahallelinin çok sevdiği ve yaşı 80’in üstünde olan yaşlı adam namaz esnasında secdeden kalkamayınca cemaat kısa süreli panik yaşadı. 

ori_manset

Cuma namazı için Altıntop Mahallesi, Çaybaşı Camisi’nde toplanan cemaat mahallelininde çok sevdiği Emin Sücüllü isimli amcanın bayılmasıyla kısa süreli panik yaşadı. Namaz esnasında secdeden kalkamayan yaşlı adamın o halini gören vatandaşlar hemen sağlık ekiplerini aradı. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen sağlık ekipleri tam o sırada kendine gelmekte olan yaşlı adama ilk müdahaleyi caminin içerisinde yaptıktan sonra ambulansa taşıdı. Sağlık durumu iyi olan ve yaşlılık nedeniyle rahatsızlandığı öğrenilen adamın sağlık durumunun iyi olması cemaate rahat bir nefes aldırdı.

Mahalleli tarafından da çok sevilen ve karşıdan karşıya geçmekte bile zorlanan yaşlı adamın namazları kaçırmaması ve cemaatle beraber her seferinde saf tutması mahallelinin saygısını arttırırken sağlık sorunlarına rağmen camiyi seçen yaşlı adam sağlık sorunlarına rağmen camiye gelmeye devam edeceğini söyledi.

Denizli son dakika haberleri. Habercikus.com, Denizli haberleri.

Cevap yaz