CHP LİDERİ DENİZLİ’DE BÜYÜKŞEHİR’İ HEDEF KOYDU

0

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yerel seçimlerinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığını alarak,  CHP’li başkanların görevde olduğu büyükşehir belediyelerinin hizmetlerini Denizli’ye taşıyarak kırsal kesim ile büyükşehiri buluşturacaklarını ve Denizli’yi marka şehir yapacaklarını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de bir otelde işadamları ve sanayicilerle bir araya geldi daha sonrasında esnaf, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve muhtarlarla da toplantı yaptı.

Toplantıların ardından bir süredir rahatsız olan eski bakanlardan Mehmet Kocabatmaz’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Kocabatmaz’ın evine girerken ayakkabılarını çıkartıp, terlik giymesi dikkatlerden kaçmadı.

Kılıçdaroğlu ardından geçen salı günü yaşamını yitiren Denizli’nin eski baro başkanlarından İsmet Kayhan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ziyaretlerin ardından Topraklık Mahallesi’nde satın alınarak tadilatı yapılan partisinin 7 katlı il başkanlığı binasının açılışına katıldı.

Kılıçdaroğlu, ziyaretlerin ardından Topraklık Mahallesi’nde satın alınarak tadilatı yapılan partisinin 7 katlı il başkanlığı binasının açılışına katıldı. Yaklaşık 1500 partilinin yanı sıra bölge milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarını da katıldığı açılışta vatandaşa seslenen Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Kılıçdaroğlu, “Herkesle kavgalı bir Türkiye, umut yaratmaz. Herkesle kavgalı bir Türkiye olmaz. Türkiye’yi dünyada saygılı kılan bir kişi var onun adı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Herkesle barış, huzur içinde olmalıyız. Hiçbir ülkeyi dost veya düşman diye ayırmamak gerekir. Öncelikle kendi ülkemizin çıkarlarını düşüneceğiz” dedi.

İl Başkanlığı binasının hayırlı olmasını dileyen, hedefin Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni almak olduğunu dile getiren CHP Lideri, Denizli’yi marka kent haline getireceklerini belirtti. İzmir, Muğla ve Aydın Büyükşehir belediyelerinin uygulamalarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Binayı aldık, şimdi hedefimiz Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni almak. Kırsal kesimle büyükşehir nasıl çalışır, onu göstereceğiz. Kırsaldaki her ürünü Denizli Büyükşehir Belediyesi, CHP iktidarında değerlendirecek. Muğla’ya, Aydın’a, İzmir’e gidin. Çiçek mi alınacak, süt mü alınacak, kooperatifle işbirliği yapılıyor. Süt mü alacaksınız, İzmir’de her sabah ailelerin kapısına iki şişe süt bırakılıyor. Bundan tüm İzmir memnun. Aynısını Denizli’de de yapacağız. Denizli’yi Ege Bölgesi’nin bir markası haline getireceğiz. Denizli’nin gücüyle halkın gücüyle bunu yapmak mümkün” dedi.