CHP DENİZLİ’DEN FLAŞ KARAR ONLARDA ANKARA’YA GİDİYOR

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları davasında çıkan karar sonrası tutuklanan Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu açıklamasında yarın Güvenpark’ta olacağını ve oradan İstanbul’a yürüyeceklerini belirtti. Bu söylemlerin ardından Denizli’de de hareketlilik başladı. Haberci Kuş’a konuşan CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar yarın Ankara’da olacaklarını ve yürüyüşe katılacaklarını kaydetti.

MİT’e ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada, akkında 25 yıl hapis cezası verilen CHP milletvekili Enis Berberoğlu tutuklandı.  Gizli yapılan ve izleyici alınmayan duruşmada kararını açıklayan mahkeme, Berberoğlu’nun “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Mahkeme 25 yıl hapis cezası verdiği Berberoğlu’nun kararla birlikte tutuklanmasına karar verdi.

Yaşanan bu olayın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın Güvenpark’tan İstanbul’a yürüyeceklerini ve ellerinde ADALET yazılı bir pankart olacağını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun bu söyleminin ardından Denizli’de de hareketlilik yaşandı. CHP Denizli İl Başkanlığı akşam saatlerinde olağanüstü bir toplantı düzenleyerek Ankara’da yapılacak yürüyüşe katılma kararı verdi. Denizli CHP örgütünden bazı yöneticilerin yarın ki yürüyüşte bulunacakları öğrenildi.

CHP’nin düzenleyeceği yürüyüşe yarın CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Melike Basmacı’nın da katılacağı öğrenildi.

Cevap yaz