CENAZE FOTOĞRAFI İLE İLGİLİ ÖDP’DEN AÇIKLAMA

0

Denizli’de ÖDP İl Yöneticisi Cemal Göktaş’ın cenazesinde tabutun üzerine asılan Devrimci YOL bayrağı için PKK bayrağı diyerek fotoğrafını paylaşan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ve Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin’in paylaşımını haber yapan Denizli basınını eleştirdi.

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk  “Pamukkale Belediyeleri ne zaman HDP’ye geçti de PKK bayrağı ile cenaze kaldırılan yerde taziye çadırı hizmeti veriyor.” diye paylaşımda bulundu. İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin ise sosyal medyada ‘Tabutun üzerinde duran bez parçasının PKK bayrağı olduğu açık. Belediyeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesidir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra ise Denizli’nin bazı yerel haber siteleri ve gazeteleri haberi “Denizli’de cenaze töreninde PKK bayrağı” manşetiyle verdi.

ÖDP: ”Yapılan açıklamalar ve haberler provokasyon kokuyor”

Konuya ilişkin  ÖDP Denizli İl Başkanı Orhun Çoban ise yaptığı açıklamada “Bizler İYİ Parti gibi partilerin provokasyon amacıyla neler yapabileceğini biliyoruz. Rusya konsolosluğu diye Hollanda konsolosluğuna yumurta fırlatan dünyadan, Türkiye’den  bihaber bu kişilerin Devrimci YOL bayrağı için  PKK bayrağı diyerek paylaşması provokatörlüktür. Bunu sorgulamadan “DENİZLİ’DE CENAZE TÖRENİNDE PKK BAYRAĞI” manşetiyle veren Denizli’nin bazı basını ise bu provokasyona hizmet etmektedir. Denizli basınının taziye evinin adresini vererek aileyi hedef göstermesi ise Denizli basınının  sınıfta kaldığını göstermiştir. İYİ Parti il başkanı Yasin Öztürk’e  ve Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin’e akıl fikir, bu provokasyona ortak olan Denizli basınına da gerçek, bağımsız habercilik anlayışı dileriz.” dedi.

Orhun Çoban açıklamasının devamında Cenazenin ÖDP İl Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Göktaş’a ait olduğunu belirterek açıklamasına şöyle devam etti: ”Cemal Göktaş parti yönetim kurulu üyesi olup, aynı zamanda Haziran Hareketi Denizli Meclisi üyesidir. Eğitim Sen’de demokratik hakları için mücadele etmiş emekli bir öğretmendir. Tabutun üzerine konulan bayrak hocamızın 40 yıldır mücadelesini verdiği Devrimci Yol siyasi hareketinin simgesidir. Ülkesinde siyaset yapanları tanımayanlar, sorumsuzca yaptıkları açıklamalarla halkı galeyana getirmeyi kendilerine görev edinmişlerdir. Alevi bir vatandaşın cenazesini hedef gösterenler, siyasi iktidar gibi ayrımcılık yapmaktadırlar. Bu provokasyon kokan açıklamaları kınayarak toplumu sağ duyulu olmaya davet ediyorum”