BÖYLE OLUR DENİZLİLİ İTFAİYENİN KUTLAMASI

0

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile itfaiye teşkilatının 303’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. Törende tam donanımlı itfaiye kıyafetleri ile zeybek gösterisi sunan itfaiye erleri büyük beğeni topladı. Denizli’nin Zeybeği ile vatandaşları selamlayan itfaiye erleri göz doldurdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ile itfaiye teşkilatının 303’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir tören düzenledi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan, İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli, itfaiye kıyafeti giyen minik öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tatbikat gerçeği aratmadı

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı gösterilere geçildi. Nomeks ve temiz hava solunum setleri ile beraber tam donanımlı itfaiye kıyafetleri ile zeybek gösterisi sunan itfaiye erleri büyük beğeni topladı. İtfaiye teşkilatına dikkat çekmek ve itfaiye erlerinin söz konusu kıyafetlerle her ortamda çalışabileceğini göstermek için yapılan gösteri uzun süre alkışlandı. Başkan Zolan ve beraberindekiler daha sonra İtfaiye Haftası nedeniyle açılan stantta incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından itfaiyenin kaza yapmış bir araçta yaptığı kurtarma tatbikatı ve arama kurtarma timinin ellerinde Türk bayrağı ile yaptığı serbest pursik inişi ilgiyle izlendi. Etkinlikte Osmanlı döneminde yangınla mücadele eden tulumbacılar da tanıtıldı.