BİZ MEVLANAYIZ, YUNUS EMREYİZ, HACI BEKTAŞİ VELİYİZ

0

Cumhuriyet Halk Partisi 22. Dönem Milletvekili ve PM Üyesi Berhan Şimşek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında Denizli’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Sabah saatlerinde geldiği Denizli’de 29 Ekim kutlamalarına katılan Şimşek, daha sonra yeni açılan CHP Denizli İl Başkanlığı’nda partililer ile buluştu.

Şimşek yoğun katılım ile gerçekleştirilen toplantıda partililerin ve vatandaşların bayramını kutladıktan sonra ”Cumhuriyet’in ve demokrasinin kazanımları ortada. AKP iktidarı züccaciye dükkanına girmiş fil gibi herşeyi kırıp dökerken, o kazanımların maddi karşılığı olan, kurumları bir bir satarken bile içimizdeki inanç ve umudu yok edemedi. Beceriksiz, akıldan ve bilimden uzak yönetim tarzı ile tüm değerlerimizi ayaklar altına alan bu iktidarı değiştirmenin zamanı gelmiştir. CHP içerisindeki kadrolar umutsuz olmamıza izin vermiyor. Çünkü bizim kadrolarımız aklın ve bilimin ışığında her türlü inanca saygılı, çok değerli kadrolar. Bizler ilçe başkanlarımızdan bir kabine kursak, ülkemizi bunlardan çok çok daha iyi yönetiriz. Çünkü biz anadoluyuz. Biz Mevlanayız, Yunus Emreyiz, biz Hacı Bektaşı Veliyiz. ” dedi.

Partililerin büyük ilgi gösterdiği aktör, yazar ve yönetmen Şimşek ”binamızı gezdim. Bu bina büyükşehir ister. Yoksa boynu bükük kalır. Bu binada bulunan CHP ailesinin üyeleri, 4 vekil,  5 vekil ile beraber büyükşehir belediyesini de almalıdır.”dedi. Büyük alkış alan konuşmanın ardından partililer büyükşehir belediyesini alacaklarına söz verdiler.

Berhan Şimşek, daha sonra Afyonkarahisar’da bir toplantıya katılmak üzere Denizli’den ayrıldı.

Haber: AynaHaber.net