ATATÜRKSÜZ MÜFREDATA HAYIR DİYORUZ

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun, son günlerde gündem de olan Milli Eğitim müfredatı ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklası yaparak yapılan değişiklikleri sert bir dille eleştirdi. Başsorgun; “Akp hükümeti 15 yıldan bu yana vatandaşlarımızın Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine bağlılığını tüm saldırılarına karşı  örseleyememiş ve yok edememiştir. Aldığı eğitim inandığı değerleri yok etmeyi başaramayan iktidar eğitim sistemini değiştirmiş ancak hedefine yine de ulaşamamıştır” dedi.

Başsorgun açıklamasına şu şekilde devam etti;

 

Laik Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin bu gününü ve yakın geleceğini inanç sömürüsüyle devşiremeyeceğini anlamış olmalılar ki eğitim müfredatını yeniden düzenleme adı altında dinsel motiflere dönüştürülmüştür.

Çağdaş, Laik bir eğitim ile soran sorgulayan düşünen bireyleri biat alışkanlığını kabul etmeyecekleri için düşünmeyen sorgulamayan koşulsuz biat edecek nesiller yetiştirerek verdikleri CİHAT ve GAZA politikalarına yer verilmiştir.

TC temeli ve geleceği ancak ve ancak  laik çağdaş bir eğitim ile sağlanacaktır.Ülkemizin geleceği çocuklarımız; kurucumuz ve kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ü dünyada emsali görülmemiş kurtuluş mücadelesini ve Cumhuriyet devrimini öğrenmeden alacakları eğitim kimlere hizmet edeceği belli olmayan bir nesil  inşa çabasındadırlar.

*Kocaya itaat ibadettir*Ateistlerle evlenmeyin*Evlenerek iffetinizi koruyun diyerek küçük yaşta evliliğe teşvik etmektedir.

İffet konu başlığında’’ kişi evliliğe kadar iffetini muhafaza etmeli sadece nikah koruyuculu şemsiye altında karşı cinsle bir araya gelmeli, unutulamamalıdır ki temiz kadınlar temiz erkekler temiz erkekler temiz kadınlara layıktır.’’ Diyerek iffet ve temizlik kavramlarını sadece cinsellikle sınırlayıp, hırsızlık,yalancılık,dolandırıcılık ve diğer tüm yüz kızartıcı suçlar ve ‘’bir kereden bir şey olmaz’’diyerek çocuklara yapılan cinsel tacizleri küçücük beyinlerinde aklamaya çalışmaktadırlar.

Tam da bu sebeplerden ki Atatürk’ün izinden büyüyen ve yürümeye devam eden nesiller olacak.

Müfredattan silinen Atatürk kavramını  kurtuluş savaşına ilişkin tek bir paragraf bile olmaması istiklal marşımızın anlatılmaması yüreklerimizi  sızlatmaktadır.

Unutmayalım çocuklarımızıneğitimi ülkemizin nasıl bir yere dönüşeceği içinde yaşayanların nasıl bir yurttaşlar olduğu belirleyecektir.

Bu gün bu karanlık eğitim tablosuna ses çıkarmayan herkes,yarın yaşayacağı cehennemi onaylamış olacaktır.

ATATÜRK’SÜZ MÜFREDATA HAYIR!

Bizler Mustafa Kemal’in askerleri olarak Atatürksüz müfredata hayır diyoruz.

Atatürk,Vatan , Millet ve Adalet olan müfredata EVET diyoruz.

BU ÜLKE ATATÜRK’ÜN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR VE SONSUZA KADAR BÖYLE KALACAKTIR.