30 TON KAÇAK AKARYAKIT YAKALANDI

0

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri Denizli istikametinden İzmir istikametine giden bir yarı römorklu, tankerden şüphelenerek takibe aldı. Takibe alınan araç gerekli tertibat alındıktan sonra Sarayköy’de durduruldu.

Yapılan kontrollerde çekici ve çekiciye bağlı tankerde bulunan yağın kaçak akaryakıt olabileceğinden şüphelenen ekipler, gerekli kontrolleri yaptı. Aracın akaryakıt taşıma belgesi bulunmadığını tespit eden ekipler, araçta bulunan yağın ise geçersiz akaryakıt sınıfına girdiğini tespit etti. Yapılan aramalarda toplam 29 bin 830 litre kaçak akaryakıta  el konuldu. Atık yağ dönüşüm tesisine baskın Bir başka operasyonda ise Sarayköy’de bulunan Atık Yağ Geri Dönüşüm Tesisi’nde arama yapan ekipler, tanklar içerisinde bulunan kaçak akaryakıtlara el koydu. Bahse konu tesis içerisinde gerekli inceleme ve araştırma yapıldıktan sonra faaliyetine son verilerek mühürlendi.

Kaçak akaryakıt ile ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.