DÜŞTÜKLERİ GÖLETTE BOĞULARAK CAN VERDİLER

0

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde, yürekleri dağlayan bir kaza meydana geldi. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle yoldan çıkan ve gölete düşen araçta 5 kişi hayatını kaybetti.

Kaza, gece 03.00 sularında Karayolu Sarıabat Mahallesi Kavşağı’nda gerçekleşti.  Denizli’den Tavas’a giden ve iddiaya göre Mehmet Bayraktar’ın kullandığı otomobil, bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıktıktan sonra yolun kenarındaki gölete yuvarlandı.

İçerisinde 6 kişinin bulunduğu otomobil ters dönüp suya gömülürken, önde yolcu koltuğundaki Muharrem Çineli, kendi imkanlarıyla önce otomobilden sonra da göletten çıkmayı başardı. Ardından yola çıkan Çineli, diğer sürücülerden yardım istedi. 5 arkadaşının daha otomobilin içinde olduğunu söyleyen Çineli, ambulansla Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Sürücünün ifadeleri doğrultusunda otomobildeki 5 kişi için daha harekete geçildi. Vinçle gölet içindeki otomobili çıkardı. Yapılan kontrolde, Emin Çotul, sürücü  Mehmet Bayraktar, Uğur Hepgül ve Süleyman Tahancıoğlu’nun cesetleri otomobilin içinde bulunurken, otomobilin içerisinde bulunamayan Kamil Kocamanoğlu’nun cesedi de dalgıçlar tarafından gölde bulunarak çıkarıldı.

Cesetler savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Tavas Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırdı.